Maranki: 2,5 litre su içmezseniz saçınız dökülür

Porf. Dr. Ahmet Maranki, ‘Mesela 80 kiloysanız; 2,5 litre su içmezseniz yaşayamazsınız, kurursunuz… Saçınız dökülür, cildiniz bozulur, obez olursunuz…’ dedi.

Kozmik Bilim ve Stratejik Araştırmalar Uzmanı Porf. Dr. Ahmet Maranki, sağlıklı yaşam tavsiyeleri verdi. TGRT haber’de Ercan Gürses’in konuğu olan Maranki, “Şehir sularını içebilirsiniz; ama pet şişedeki sulardan uzak durun” dedi. Ahmet Maranki, “Kader ömrünü uzatamazsınız; ama sağlıklı yaşamanız mümkün” uyarısında bulundu.

İÇMEZSENİZ, NELER OLUR NELER”

’Ab-ı hayattır’ sözünü hatırlatan Maranki, suyun yaşamın devamı olduğunu belirtti ve “Kilonuza göre; 30 ile 35 gram arası su içmeniz gerekiyor.

Mesela 80 kiloysanız; 2,5 litre su içmezseniz yaşayamazsınız, kurursunuz… Saçınız dökülür, cildiniz bozulur, obez olursunuz… Kan yağlarınız, kolestrolünüz, şekeriniz, tansiyonunuz bozulur; böbreğiniz rahatsızların… Onun için mutlaka su içmelisiniz” ifadelerini kullandı.

“MUSLUK SULARINI İÇEBİLİRSİNİZ”

Maranki, şehir sularını aklarken; musluk sularının içebileceğine dikkat çekerek, “İnsan PH’sı su, biz suyuz… Su hayattır! Su olmazsa hayat olur mu? Peki su içmemiz lazım. Ne içeceğiz? İçtiğimiz sular maalesef asidik… Hazır şişe suyu içseniz; ömrünüzü kısaltırsınız! Hiçbir şey yapmaya gerek yok; şehir sularını içebilirsiniz. Belediye suları; pet şişelerdeki, damacanalardaki sulardan daha sağlıklıdır. Bugünlerde yağmur da yağdığı için şehir suları, iyi değerdedir. İçine birazcık karbonat ve kristal kozmik tuz attığımız zaman tamamen alkali su olacak ve kalan ömrünüzü kaliteli yaşayacaksınız” uyarısında bulundu.

“PKK TERÖRÜNDEN ŞİDDETLİ GIDA TERÖRÜ VAR”

’Şu an Türkiye’de üretilen tüm besinler, bütün meyva suları, ayrıca hazır meyva suları, yenilen gıdaların maalesef hepsi; ama tamamı asitik’

diye karanlık bir tablo çizen Prof. Dr. Ahmet Maranki, “Bedeniniz ’asit’

olunca, damar çeperleri daralır, vücudunuz sağlıksız gıdalarla elde ettiği asiti atamaz. Asit, mermere düşünce deliyor; ya bedeninizi ne yapmaz… Bu ülkede terörizm var. PKK terörizmi olabilir. Ama bu ülkede PKK’dan çok daha dehşet, çok daha şiddetli, çok daha can alan gıda terörizmi var. Türkiye İstatistik Kurumu diyor ki; besinlerin değerleri üzerinde yapılan oynamalar sonucu yılda 1 milyon’a yakın insan kalp, damar ve dolaşımdan ölüyor” dedi.

“MISIR ŞURUBU İNSANLIĞA İHANETTİR, İNTİHARDIR”

’Mısır şurubu, insanlığa ihanettir’ diyen Kozmik Bilim ve Stratejik Araştırmalar Uzmanı, “Ben Ahmet Maranki olarak, Mısır şurubunun bedene ihanet olduğunu söylüyorum. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin kanunları var ki; bunlar bu ülkeye ithâl edilebiliyor. Ben mısır şurubundan yapılmış hiçbir ürünü, evime, ağzıma sokmuyorum. Kapısında ’Hiçbir ürünümde mısır şurubu kullanılmamaktadır’ yazmayan bütün marketlerde üretilen, tüm pastanelerde üretilen bisküviler, pastalar, tatlılar, şekerler, içecekler, meyva suları, şekerlemeler, yaş ve kuru pastalar, tamamının içinde mısır şurubu vardır. Mısır şurubu da intihardır” gibi çok keskin cümleler sarf etti.

“BİSKÜVİ VE ŞEKERLEMELER ASTIM, ALERJİ, OBEZ YAPAR”

“Allah, yarattığı bütün bitkileri yaratmış; sizin ayrıca şeker yemenize gerek yok ki… Elma yiyebilirsiniz, kiraz yiyebilirsiniz…” ifadeleri ile sözlerini sürdüren Ahmet Maranki, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bu ülkede çocuklarımız hastalandıysa, obez olduysa, astım olduysa, alerji olduysa bisküvi ve şekerlemeler yüzündendir. Ben çocuklarıma hiç bisküvi yedirmedim; hepsi sağlıklı, hiç hastalanmadı, hiç aşı bile yaptırmadım.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*